Tanečky

I. skupina  - středa16:15 - 17:00

II. skupina - středa 17:15 - 18:00

 

Kurzovné: 800 Kč/pololetí

Lektorka: Mgr. Jana Ramíková, kontakt: 602 709 145

Náplň kurzu:
- správné držení těla, rozvíjení motoriky průpravnými cvičeními, rytmická cvičení, vyjádření hudby pohybem, akrobatická cvičení. Kurzy by měly poskytnout dětem taneční základ s ohledem na jejich věk a přinést radost z pohybu. Nejsou jednostranně stylově zaměřeny. Výstupem kurzů je závěrečné vystoupení pro rodiče (veřejná hodina), kde formou tanečních čísel předvedeme svou celoroční práci.

S sebou: bílý nebo růžový gymnastický dres nebo elasťáky a tričko. Na noze ponožky s ustřiženou patou a špičkou. Holčičky stažené vlasy do gumičky.

Více o lektorce:
Mgr. Jana Ramíková -  vede kurzy úspěšně od svých gymnáziálních let v Ostravě, vychází z metod a koncepce svých pegagogů, kteří ji k této profesi vedli, sama má kvalifikaci pro tuto činnost (Pedagogická fakulta – obor TV). Kromě toho pracovala léta jako asistentka krajské metodičky pro pohybovou výchovu, od  raného dětství nepřetržitě tancovala a věnovala se tanci. I dnes tancuje (už vlastně 20 let) v ostravském folklórním souboru Kotek, kde se i podílí na choreografiích, většinou nefolklórních čísel. Kromě specializaci na věkovou skupinu 4-10 let, pracuje také s dospělými, např. v Malenovicích (soubor Hasičan – kdo chodí na hasičské plesy, tak ví, jak Jana umí). A nejenom to, ještě je maminkou čtyř dětí, vede místní divadelní spolek, učí na gymnáziu, podporuje nás v zastupitelstvu, připravuje nesmírné množství nejrůznějších akcí, takže moc děkujeme, že má čas i pro naše centrum.