Kurzy zpěvu - prozatím od 2. pololetí pozastaven

Kdy: pondělí 15:45 – 17:40 dětský sbor lichý týden

Kurzovné: 1200 Kč

Lektor: Mgr. art. Jan Soukup

HUDBA JDE ZA VÁMI

Vize kurzů zpěvu:

Hudba je poslání a jako poslání se musí dělat s radostí a péčí o svůj hlas. Stejně jako předchozí lektorka Katka Sluková mám to štěstí, že se hudba (kterou jsem studoval 11 let) a stále soukromě studuji, se stala jednak mým povoláním ale také koníčkem. Díky tomu jsem procestoval velkou část světa, studoval u věhlasných profesorů a získal přátelství s mnoha významnými umělci. Dětem, které navštěvují kurz zpěvu bych chtěl předat radost z hudby a ukázat, že hudba může být mocná čarodějka, díky které mohou zažít mnoho zážitků, které se nenaskytnou běžným sboristům. Například zpívat si pod taktovkou věhlasných českých i zahraničních dirigentů. Zpívat za doprovodu symfonického orchestru a poznávat umělce, kteří reprezentují českou hudební scénu. Jako učitel nepoužívám ,,bič"  ale dobrá, vlídná slova, které otevřou mnohá dětská srdce.

Více najdete na www.jansoukup.com, www.sinfonietta.cz

 

Mgr. art. Jan Soukup se věnuje hudbě již 20 let. Jeho první učitelkou byla jeho maminka Mgr. Yveta Soukupová, která svého syna vedla ke hře na zobcovou flétnu. Poté navštěvoval Základní uměleckou školu, obor klarinet ve třídě Mgr. Petra Hemerle a Václava Stuchlého.
 
V letech 2005 - 2011 navštěvoval Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě pod vedením tehdejšího sólo-fagotisty Janáčkovy filharmonie Ostrava Mgr. Evalda Bartuska. Během studií na konzervatoři se věnoval soukromému studiu ve hře fagot na Pařížské konzervatoři u prof. Lionela Borda. V pátém ročníku nastoupil jako výpomoc na 2. fagot do Filharmonie Hradce Králové. Během šestého ročníku na Janáčkově konzervatoři založil orchestrální akademii Moravskoslezská Sinfonietta, která každoročně vzdělává několik desítek studentů základních uměleckých škol, konzervatoří a vysokých škol v celé České republice.
 

V letech 2011 - 2014 vystudoval Ostravskou univerzitu - Fakultu umění ve třídě sólo-fagotisty Janáčkovy filharmonie Ostrava Doc. Mgr. Zdeňka Fintese a získal titul BcA. Na přelomu roku 2013/2014 se stal přes program Erasmus studentem Královské konzervatoře Brusel pod vedením sólo-fagotisty Belgické filharmonie Doc. Luca Loubryho, se kterým neustále spolupracuje.

V roce 2014 byl přijat na magisterské studium na VŠMU v Bratislavě do fagotové třídy Doc. Romana Mešiny, který je sólofagotistou Slovenské filharmonie. Během svých studií vykonal konkurz do externího sboru Národního divadla moravskoslezského. Nyní také působí jako pedagog na ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově.

Orchestrální praxe:

 

Filharmonie Hradce Králové
Janáčkova filharmonie Ostrava

Štátna filharmónia Košice
Česká studentská filharmonie 
Symfonický orchestr Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě
Moravskoslezská Sinfonietta
Symfonický orchestr FU OU
Symfonický orchestr Královské konzervatoře Brusel
Symfonický orchestr VŠMU
Symfonický orchestr Frýdku-Místku
Ostravská banda
Symfonický dechový orchestr Májovák Karviná
Hama orchestr Japonsko